Microsoft zaprezentował odświeżoną konsolę Xbox One

 

Nowy xbox

Xbox One na ryku znajduje się już od dłuższego czasu. W końcu Microsoft postanowił ją nieco odświeżyć. Dlatego też już od dawna spekulowano, co nowego znajdziemy w nowej konsoli. Mówiło się między innymi o lepszej rozdzielczości, czy też wersji „slim”, która będzie zajmować mniej miejsca. Jednak owe informacje okazały się, przynajmniej jak na razie tylko plotkami i w nowszym modelu konsoli Xbox One na pewno wielu z nich nie znajdziemy. Czym w związku z tym zaskoczy nas nowszy model? Czy warto jest się więc na niego decydować?

Nowa znaczy pojemniejsza

Nowa konsola od obecnej różnić się będzie przede wszystkim obudową. Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, nie będzie ona mniejsza, ale zmiana, którą w tym aspekcie zastaliśmy, jest bardzo praktyczna. Jej błyszczące wykończenia zostaną bowiem zastąpione matowymi. Jest to zmiana na plus, ponieważ zabrudzenie obudowy obecnych konsol jest bardzo proste. Ta zmiana to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest to, że nowa konsola będzie pojemniejsza, a to dlatego, że znajdziemy w niej terabajtowy dysk. Przypomnijmy, że stare konsole miały dysk pojemności 500 gigabajtów. Różnica w związku z tym jest naprawdę dość spora. Co ważne nie widać jej w cenie. Wprawdzie polskich cen nowej konsoli jeszcze nie znamy, ale na rynku amerykańskim zapłacić musimy za nią około 400 dolarów. To tylko o 50 dolarów więcej od tej, która na rynku sprzedawana jest obecnie.

Jedna zmiana w kontrolerze

Pod względem wyglądu, jak i funkcji nie zmienił się także kontroler. Jedyną zmianą jest tu dodanie złącza 3,5 mm jack. Dzięki temu nie musimy uzbrajać się w zestawy słuchawkowe dedykowane specjalnie do tej konsoli, a zastąpić je każdym innym. Poza tym ciekawą zmianą jest możliwość uaktualnienia oprogramowania bezprzewodowo. Jak dotąd nie mieliśmy takiej możliwości i wszelkie aktualizacje wymagały kabla.

 

Comments
  1. Andrzej Kolasiński
    • wooky

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *