Google wie gdzie jesteś

Google wie gdzie jesteś

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas korzysta z wyszukiwarki Google i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to najlepsza, najbardziej obszerna i zarazem najdokładniejsza wyszukiwarka na rynku. Niemniej jednak nawet i jak, zdawać by się mogło doskonały projekt, dalej się rozwija. I tak już niebawem Google będzie wiedziało, gdzie się obecnie znajdujesz.

Czy to w ogóle możliwe?

Z pewnością wielu z was wydaje się, że jest to niemożliwe, ale dla niedowiarków podpowiadamy, że Google naszą lokalizację do personalizowania wyników wyszukiwania wykorzystuje już od dość dawna. Teraz będzie to miało jednak zupełnie inny wymiar. I tak będziemy mogli spytać wujka Google o datę budowy muzeum, w którym się znajdujemy, wysokość wieżowca, obok którego przerzedzimy czy o godziny otwarcia restauracji, przy której właśnie jesteśmy.

Na razie tylko w Stanach

Problem w tym, że nowość ta jak na razie będzie dostępna przede wszystkim w USA. Poza tym wymienia się kilka regionów, które także będą mogły na nią liczyć, ale próżno szukać w nich Polski. Choć może będziecie należeć do grupy szczęśliwców, którzy akurat będą mogli skorzystać z tej opcji. Nie dowiesz się tego, dopóki tego nie sprawdzisz. W związku z tym nie czekaj i wpisz w Google zapytanie o swoją lokalizację. Być może za chwilę będziesz przecierać oczy ze zdumienia, gdyż twoja pozycja zostanie bardzo dokładnie określona. Jest jednak jeszcze jedna wątpliwość. Czy aby nie jest to za duża ingerencja Google w nasze prywatne życie?

Comments
  1. Yemen

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *