Instagram ma nową szatę graficzną

Instagram-Logo

Instagram pośród Polaków na pewno nie jest zbyt popularny, aczkolwiek nie możemy powiedzieć, że jest to portal, który pozbawiony jest naszych rodaków. Oczywiście, że nie. Możemy stwierdzić nawet więcej i podkreślić, że popularność tego serwisu w Polsce rośnie. Wprawdzie nie jest to jakiś szybki przyrost, ale najważniejsze, że liczba rejestracji w serwisie i jego zwykłych odwiedzin idzie w górę. Wielu nie rejestrowało się ze względu na niezbyt atrakcyjną szatę graficzną, która nie tyle co zachęcała do skorzystania z serwisu, ale raczej odstraszała. Nowy wygląd ma sprawić, że odczucia będą zupełnie odwrotne.

Zmiany na plus?

Największej zmiany doczekały się oczywiście profile, które do tej pory podobne były do tych na Facebooku. I tak, zamiast grafiki w tle mogliśmy zobaczyć mozaikę wszystkich dodanych przez nas zdjęć. Z tego efektu niestety w nowej wersji zrezygnowano. Na pewno będzie za to przejrzyście i czytelnie, czego do tej pory nie mogliśmy powiedzieć. Z pewnością pozytywną zmianą jest także powiększenie miniaturek zdjęć i usunięcie kompletnie niepotrzebnych obramowań.

Co z wersją mobilną?

Skoro strona internetowa została odświeżona, pozostaje nam czekać, aż to samo stanie się z wersją mobilną, bo z pewnością wersja na telefony komórkowe tego wymaga. Wszak wydaje się, że dostosowanie się do wytycznych iOS-a czy Androida nie jest takie trudne, co zresztą doskonale widzimy na przykładzie innych portali społecznościowych, które także mają swoje wersje mobilne i działają one bardzo sprawnie. Miejmy nadzieję, że po rozum do głowy w tej kwestii pójdą także właściciele Instagramu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *