Obiektywy do smartfonów – jak wyciągnąć maxa z aparatu w swoim telefonie

Obiektywy do smartfonów

Jeżeli decydujemy się na zakup telefonu komórkowego zazwyczaj jest to smartfon. Poza dostępem do sieci, możliwością odtwarzania muzyki w trybie MP3, na pewno wielką wagę przywiązujemy także i do aparatu. Dla wielu w dobie portali społecznościowych jest właśnie robienie wyraźnych zdjęć. Z tym jednak nawet smartfony ze średniej półki cenowej nie mają problemu i w dobrych warunkach oświetleniowych robią one naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Te droższe doskonale sobie z tym radzą nawet wtedy, kiedy warunki oświetleniowe są znacznie gorsze. Jednak dla wielu nawet i to nie wystarcza. Jak w związku z tym wpłynąć na jakość i precyzję robienia zdjęć przez smartfony? Jeśli zależy ci na tym, aby zdjęcia były dokładniejsze, możesz postawić między innymi na dodatkowe obiektywy, które kupimy w każdym sklepie z tego typu produktami lub na serwisach aukcyjnych. Pozostaje jednak pytanie, czy warto jest się na taki produkt decydować?

Obiektyw do smartfona

Fot. komorkomania.pl

Dodatkowe obiektywy

Zacznijmy od tego, że nabywając zestaw obiektywów do smartfona nabywamy trzy obiektywy. Należą do nich: rybie oko (fish eye lens 180), makro oraz szeroki kąt, które nakładamy na aparat smartfona w zależności od tego, jakie zdjęcie wykonujemy. Jako że z pewnością wielu z was interesuje cena takich artykułów, to podpowiadamy, że ta jest bardzo zróżnicowana. Najtańsze zestawy obiektywów możemy nabyć już za nieco ponad 20 zł, choć powiedzmy sobie szczerze, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na pewno znacznie lepiej na ich tle wypadają tutaj obiektywy, które przygotowane są do konkretnych modeli telefonów i wykonane przez markowe firmy. Za te zapłacić będziemy musieli już nawet kilkaset złotych.

Obiektyw do smartfona - olloclip

Olloclip – uniwersalny obiektyw do smartfonów. Fot. fotoblogia.pl

Warto czy nie?

Wydaje się, że jak najbardziej warto jest się takim dodatkiem zainteresować, bo zdjęcia robione z dodatkiem takich obiektywów są znacznie lepsze od tych wykonach bez nich. Przed zakupem należy jednak sprawdzić, czy obiektyw będzie pasował do naszego telefonu i nachodzi na aparat. Zwłaszcza dotyczy to obiektywów uniwersalnych, które, mimo iż powinny, to nie zawsze pasują do każdego telefonu czy tabletu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *